ALTINŞEHİR YOLLARI TEHLİKE SAÇIYOR!

Başakşehir Belediyesi ne bağlı Altınşehir Mahallesi’nde yollar büyük tehlike saçıyor. Evlerin çok bitişik olduğu ve yayaların sürekli dolaştığı kaldırım kenarları trafik canavarına adeta davetiye çıkartıyor!

ALTINŞEHİR YOLLARI TEHLİKE SAÇIYOR!

Başakşehir Belediyesi ne bağlı Altınşehir Mahallesi’nde yollar büyük tehlike saçıyor. Evlerin çok  bitişik olduğu ve yayaların sürekli dolaştığı kaldırım kenarları trafik canavarına adeta davetiye çıkartıyor!

YURTTAŞLAR BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN DÖNÜŞ ALAMIYOR

Altınşehir mahallesinde sıkıntılar ciddi boyutlara ulaşmış, bölge sakinleri ortalıkta ki hem kötü görüntülerden hem de belediyeden dönüş alamamaktan ciddi anlamda şikayetçi. Pandemi sürecinde Türkiye’nin birçok il ve ilçe belediyesi halkla olan iletişimini gittikçe geliştirirken Başakşehir Belediyesi bu noktada sınıfta kalmış gözüküyor.

6 AYDIR HASARLI KORKULUKLAR ONARILMADI

Dağ Sokak’ta altı ay önce ciddi bir kaza yaşandı. Kazada ise herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Facianın önüne geçen en büyük sebep,kaldırım kenarındaki korkuluklardı.  Büyük bir yolcu otobüsünün freninin boşalması sonucu araç yokuş aşağı hızla indi ve araç demir korkuluklara çarptı. Kaldırım kenarındaki korkuluklar sayesinde büyük otobüs herhangi bir eve girmedi ya da yayaya çarpmadı.

Olayın üzerinden tam altı ay geçti ve mahalle sakini bahçesinin çitlerini tekrar tamir etti... Ama Başakşehir Belediyesi halen daha demir korkulukları tamir etmedi.Yeşillik alanda gün içinde oynayan çocukların her an bir arabanın yoldan çıkması sonucu can tehlikesinin olması büyük bir sorun yaratıyor...

MAHALLELİ ENDİŞELİ

Bölgede yaşayan mahalleli her an başka bir kazanın meydana gelebileceği korkusu ile hayatlarına devam ediyor.

Mahalle sakinlerinin isteği bir an önce korkulukların yeniden yapılması ve yeni bir can ve mal kaybının önüne geçilmesi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 23:04

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER