ALKOL YASAĞI TARTIŞMASI

TEKEL BAYİLERİ PLATFORMU BAŞKANI SERBEST DEDİ İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İSE...

ALKOL YASAĞI TARTIŞMASI

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür AYBAŞ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Alkol satışı yasağı kalkmıştır, herkese hayırlı olsun" dedi. AYBAŞ'ın açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı da bir açıklama yaptı.

Bakanlığın açıklamasından sonra açıklama yapan Özgür AYBAŞ tekel bayilerinin kapatmaya zorlandığını aktararak şu ifadeleri kullandı:

"Şu anda tekel bayilerini kapatmaya zorluyorlar, hatta kapattırıyorlar. Zincir marketlerde alkol satışı serbest, küçük esnaf tekel bayilerine baskı var. TESK Başkanı Bendevi Palandöken dün açıklama yaptı 'Satış yapacağız' diye. Binlerce esnafın başkanı o konuşmaya istinaden yasak yoktur" .

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı'ndan bir açıklamadan dikkat çeken bir açıklama yapıldı. 'Alkol' ifadesinin yer almadığı açıklamada,

"Kısıtlamalar ile ilgili açıklamalarımız, resmi olarak Bakanlığımızca; İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları, Valilikler tarafından ilgili kurumlarla ve kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemelidir. Milletimizin büyük fedakarlık gösterdiği Tam Kapanma Döneminde, yanlış bilgilendirmeye yönelik kasıtlı tutumlarla ilgili gerekli hukuki müracaatların başlatılacağı da kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2021, 23:48

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER