ALİ EDİZER'DEN YİNE TEPKİ ÇEKEN SÖZLER

ALİ EDİZER'DEN YİNE TEPKİ ÇEKEN SÖZLER

Daha önce laikliği ve medeni hukuku hedef alan açıklamaları nedeniyle tepki çeken GATA’nın eski başhekim yardımcısı Ali Edizer, bu kez Antalya Elmalı'da iki çocuğun cinsel istismarına ilişkin verilen tahliye kararını savundu.

Elmalı'da iki çocuğun cinsel istismarına ilişkin görülen davada sanıklara adli kontrol şartıyla tahliye kararı verildi. Tahliye kararına toplumun her kesiminden tepki geldi.

Daha önce Medeni hukuku ve laikliği hedef alan Ali Edizer ise istismara çıkan tahliye kararını savundu.

Sosyal medya hesabından bir video yayımlayan Edizer, videosunda şu sözleri sarf etti:

"Şu Elmalı'daki istismar meselesi ile alakalı, sağdan soldan herkesin infial derecesinde tepki göstermesine birazcık hayret ediyorum. Hukukçu değilim, herkese lazım olduğu kadar hukukla ilgim var. Fakat unutmayalım ki ağır ceza mahkemesinin heyeti 3 tane hakim. Bunlar seçilmiş. Bugüne kadar kayda değer hatalar yapmamış insanlar. Bu 3 hâkim, inanıyorum ki -şu ya da bu sebeple istisnalar olabilir noksanlar olabilir- en az benim kadar vicdan sahibi, en az benim kadar canilere öfkesi olan, en az benim kadar adaletin tesisi konusunda hassasiyeti olan ve en az benim kadar vatansever ve dürüst insanlardır. 3 hakimin en az ikisinin ısrarla verilmiş kararları varsa lütfen bu konuya toplumu tahrik ederek, adalete karşı olan güveni sarsma ateşine benzin dökerek değil; sabırla sükunetle hukuk dairesinde yaklaşın. Bilmiyoruz, bilmiyoruz..." 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2021, 21:19

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER