AKP SÖZCÜSÜ TEZKERE'YE "HAYIR" DİYENLERİ HEDEF ALDI

AKP SÖZCÜSÜ TEZKERE'YE "HAYIR" DİYENLERİ HEDEF ALDI

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, tezkereye hayır diyenleri hedef aldı. Çelik, açıklamasında, “Bu mantıksız gerekçelerle tezkerelere karşı çıkmaktan bahsetmek ve hayır oyu vermek, milli güvenliğimizi zaafa uğratmaya bahane üretmektir” dedi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, sınır ötesi tezkeresine ilişkin açıklamada bulundu. Çelik, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu iddialarda bulundu.

"Bu irade sayesinde sınırlarımız yakınında kurulmak istenen terör devletçikleri ortadan kaldırılmıştır. Eğer bu irade beyanı olmasaydı PKK ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin sınırlarımıza yakın yerlerde fiili oluşumları söz konusu olacaktı. Buna asla izin vermeyeceğiz.

Yüce Meclisin takdirine sunulan tezkereler Türkiye’nin milli güvenliği açısından gerekli iradeyi temsil eder. Bu tezkerelere karşı çıkanların gerekçelerini bugün dinledik. Bu mantıksız gerekçeleri üretenlerin hiçbir şekilde Tükiye'nin milli güvenliği konusunda hassasiyeti yok.

Bu mantıksız gerekçelerle tezkerelere karşı çıkmaktan bahsetmek ve hayır oyu vermek, milli güvenliğimizi zaafa uğratmaya bahane üretmektir. Bu yaklaşım, sınırlarımızdaki terör oluşumlarına elverişli ortam oluşturmaya çalışmaktır."

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER