AKP'Lİ ÜNSAL'DAN VATANDAŞA TEKME TOKAT DAYAK

AKP'Lİ ÜNSAL'DAN VATANDAŞA TEKME TOKAT DAYAK

AKP'li Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal, belediyede bir vatandaşı dövdü. Belediye, "Elektrik kesintisi nedeniyle arızalandı" diyerek olay anının güvenlik kamerası kayıtlarını mahkemeye vermedi.

Aksaray Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal, sosyal medyada kendi aleyhine yapılan paylaşımları beğenenTurgay Alıcı'yı belediye çalışanları ile birlikte tekme tokat dövdü. Belediye binasında gerçekleşen olayla ilgili güvenlik kamerası görüntüleri  "Elektrik kesintisi nedeniyle arızalandı" denilerek mahkemeden saklandı. Mahkemeden saklanan görüntülerde, Ünsal ve belediye çalışanlarının Alıcı'yı tekme tokat dövüldüğü görülüyor. 

"Beğeni ve Yorumlarına Dikkat Et"

ANKA Haber Ajansı'nın haberine göre Aksaray Sarıyahşi'de yaşayan Turgay Alıcı, 16 Nisan 2020 tarihinde sahibini tanıdığı bir köpek aracını çizdiği gerekçesiyle jandarmaya başvurdu. Jandarma, Alıcı'yı Sarıyahşi Belediyesi'ne yönlendirdi. Belediyeye giden Alıcı, durumu zabıta memuru Özgür Acar'a bildirdi. Alıcı ve Acar Belediye Başkanı Fatih Ünsal'ın odasına çıktı. Alıcı, durumu Başkan Ünsal'a anlattı. Konuyla ilgili Alıcı'ya "Bir şey yapamayız" diyen Ünsal, odadan çıkacağı sırada S.E'nin kendi aleyhinde yaptığı sosyal medya paylaşımlarını neden beğendiğini sordu. Alıcı, "Arkadaşım olduğu için beğeniyorum" dedi. Belediye Başkanı Ünsal'ın şoförü Ahmet Özdemir de odadan çıkarken Alıcı'ya "Beğeni ve yorumlarına dikkat et" dedi. Alıcı, belediye binasından çıkarken arkasından gelen Özdemir, kapıda yakalayarak küfretti ve tekme attı. Ardından Belediye Başkanı Fatih Ünsal, zabıta memuru Özgür Acar, Belediye Meclis Üyesi Kemal Öztaş da gelerek Alıcı'yı tekme tokat dövdü. Burnu kırılan Alıcı vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. 

Kamera Kayıtları Mahkemeden Saklandı

Mmahkeme belediyeden olay gününe ait güvenlik kamerası görüntülerini istedi. Ancak Belediye, "Elektrik kesintisi nedeniyle arızalandı" diyerek görüntüleri mahkemeden sakladı. Belediyenin mahkemeden sakladığı güvenlik kamera kaydını ANKA Haber Ajansı ortaya çıkardı. Görüntülerde Belediye Başkanı Ünsal, Alıcı'ya yumruk atıyor. Kurtulmaya çalışan Alıcı'nın belediye binasından çıkması engellenerek tekme ve yumruklarla dövülüyor. Alıcı'nın kapıdan dışarıdakilere bağırdığı görülüyor. Ancak kapının açılması engelleniyor. 

"Yapılan Paylaşımları Beğenirken Attığımız Dayak Aklına Gelsin"

Şikayetçi sıfatıyla ifadesi alınan Başkan Ünsal, sesleri duyarak itiş kakışı engellemek için gittiğini söyledi. Alıcı'nın makamda bulunanlara küfrettiğini ifade eden Ünsal, "Sesler üzerine odadan çıktım. Personelime saldırdı. Kendisine karşı vurma eylemim olmadı" dedi. Ancak güvenli kamerası görüntülerinde Ünsal'ın Alıcı'yı dövdüğü görülüyor.  Alıcı ise olayla ilgili, "Polisler gelinceye kadar dövdüler. Belediye Başkanı Fatih Ünsal, 'Yapılan paylaşımları beğenirken bu attığımız dayak aklına gelsin' diyerek beni tehdit etti" şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2021, 21:29

Halkın Güncesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER