AKP'Lİ BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ YEŞİL ALAN GİBİ GÖSTERDİĞİ ARAZİYİ SATIŞA ÇIKARDI

AKP'Lİ BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ YEŞİL ALAN GİBİ GÖSTERDİĞİ ARAZİYİ SATIŞA ÇIKARDI

AKP’li Başakşehir Belediyesi “Mavera Comfort” adlı 750 konutluk projesinin yeşil alanı olarak gösterdiği araziyi satışa çıkardı. 105 milyon TL tahmini bedelle satışa çıkarılan arazinin ihalesi 12 Ağustos’ta düzenlenecek. 

BirGün’den Seda Balmumcu’nun haberine göre, AKP’li İstanbul Başakşehir Belediyesi, Atatürk Olimpiyat Stadı’nın kuzeyinde yer alan “Mavera Comfort” konut projesinin yeşil alanı gibi gösterilen araziyi satışa çıkardı. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre arazi, 12 Ağustos’ta düzenlenen ihale ile satılacak.

Yeşil Alan Yerine İnşaat 

Arsa, geçen yıl yapımına başlanan 750 konutluk “Mavera Comfort” projesinin görsellerinde yeşil alan olarak gösterilmişti. Tanıtım görsellerinde, zeytin ağaçlarıyla kaplı bir arazinin ortasında yer alan konut projesi alıcıların gözünü boyuyordu. Gerçekte çevrede ne zeytin ağacı ne de yeşil alan bulunacaktı. Doğu tarafında 20 metre genişliğinde, çift gelişli Olimpiyat Bulvarı’na dayanan konut projesinin batısında boş arazide, ağaçlıklı yeşil alan olarak değil, bir başka konut inşaatı için satışa çıkarılmış oldu.  

Başkan, İBB’yi “Yeşil Alanları Yok Etmekle” Suçlamıştı 

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, geçtiğimiz günlerde gereksiz, masraflı, göz boyamaya yönelik olduğu gerekçesiyle İBB’nin yeni yönetimi tarafından kaldırılan duvar bahçelerini eleştiri konusu yapmış, belediyenin yeni yönetimini “yeşil alanları yok etmekle” suçlamıştı. Kartoğlu, Başakşehir Belediyesi garantörlüğünde Makro ve Akyapı İnşaat ortaklığı tarafından yapılan Macera Comfort projesinin temel alma töreninde ise şunları söylemişti: 

“Amacımız 24 ay içerisinde bu projeyi teslim edip vatandaşlarımızın keyifli ve konforlu yaşamına sunmak. Umarım bu proje örnek olur. İnşallah yenilerini de belki biz belki başka kurumlar gerçekleştirir. Burada vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” 

Halkın Güncesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER