AĞIREL'DEN AKP'YE LİSTELİ CEVAP

AĞIREL'DEN AKP'YE LİSTELİ CEVAP

Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat AĞIREL, 2011-2018 yılları arasında İBB tarafından kiralanan fakat Saray tarafından kullanılan araçlarla ilgili bir yazı kaleme almıştı. AKP’den gelen cevaba ilişkin olarak AĞIREL, bugün bir yazı daha yazdı. ‘’Cevap ve düzeltmenin bir düzeltmeye ihtiyacı var’’ diyen AĞIREL yazısında ‘’İBB tarafından kiralanıp AKP'ye tahsis edilmiş araçların listesini yayınlamam kaçınılmaz oldu.” Vurgusuyla araçların listesini yayınladı.

AĞIREL’in Yeniçağ Gazetesi’ndeki yazısı ve liste şu şekilde:

‘’ Değerli okuyucularım; bugüne kadar bu sütunlarda ne yazdıysam hepsi titiz bir araştırma sonucu elde edilmiş ve hepsi belgeli yazılardır. 3 Mayıs'ta yayınlanan "İBB'nin kirasını ödeyip benzinini koyduğu araçları saray ve AKP kullanmış" başlıklı yazım da bu ilkelerime bağlı kalarak kaleme aldığım bir yazıydı. Ortaya çıkardığım bu gerçek büyük yankı yaratırken söz konusu usulsüzlüğe adı karışan kurumları da rahatsız etti. Güneş balçıkla sıvanamasa da AKP, avukatı Muammer Cemaloğlu aracılığı ile bir cevap ve düzeltme göndererek gerçeklerin üstünü inkar yoluyla kapatma gayretine girişti. Herhangi bir mahkeme kararı olmamasına rağmen AKP'nin cevap ve düzeltmesini "cevap hakkına saygı" ilkemiz gereği köşemizde yayınladık.

Ancak, "Adalet ve Kalkınma Partisi'nin hiçbir birim, organ ve kademesine haberde iddia olunan şekilde araç tahsis edilmesi söz konusu değildir" denilen cevap ve düzeltmenin bir düzeltmeye ihtiyacı olduğunu görünce İBB tarafından kiralanıp AKP'ye tahsis edilmiş araçların listesini yayınlamam kaçınılmaz oldu. Buyrun; inceleyin, araştırın...Yapacak bir düzeltmeniz, verecek bir cevabınız varsa onu da bu sütunlarda yayınlamaya hazırım.''

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER