2 YILA KADAR HAPSİ İSTENEN İMAMOĞLU: ''GÜNDEMİ ALABORA ETMEK İÇİN ÇABALAR''

2 YILA KADAR HAPSİ İSTENEN İMAMOĞLU: ''GÜNDEMİ ALABORA ETMEK İÇİN ÇABALAR''

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dönemin Ordu Valisi’nin suç duyurusu üzerine açılan “hakaret” davasında açıklanan savcılık mütalaasıyla ilgili açıklama yaptı. Savcı, mütalaasını açıklayarak 6 aydan 2 yıla kadar hapis ve kamu haklarından mahrum bırakılmasını talep etmişti.

İmamoğlu, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“GÜNDEMİ ALABORA ETMEK İÇİN ÇABALAR’’

“Gündemi alabora etmek için çabalar bunlar. Bazı konularda gündem yaratılıyor, sonra bunlar buzluğa konuluyor. İstediği zaman buzluktan çıkartılıyor, istediği zaman gündemde parlatılıyor ve bunun üstünde tepinilmesi isteniyor. Ben, böyle yapmayacağım.’’

‘’BİZİM GÜNDEMİMİZ YOKSULLUKTUR FAKİRLİKTİR’’

Bu ülkenin gerçekten kronik, kritik sorunları var; en büyüğü yoksulluk. Sokakta yüzleşiyoruz. Ona çare bulmak istiyoruz. İnsanların umutlarını büyütmek istiyoruz. Genç insanların, liyakatli bir şekilde işe girmelerini sağlamak, umutla, bu ülkenin neresinde olursa olsun, adil bir ortamda bireyler olarak devletin bütün imkanlarından faydalandığı bir ortam var olsun istiyoruz.

Bu sorunların çözümüyle mücadele ederken, burada yapılmaya çalışılan, alınmaya çalışılan kararlar üzerinden yorumda bulunmayacağım. Bizim gündemimiz yoksulluktur, fakirliktir. Umarım yargı, kalan süreçte en doğru kararı verir.”

Halkın Güncesi


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER